KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 16165280

nr 1616 5280

Carl Berndtsson

(1902-1983), Sverige

Akvarell, Signerad, daterad 1958, träd, bladets mått: 31x25 cm, yttermått inklusive ram: 34x28 cm

Carl Berndtsson, svensk bildkonstnär född 1902, död 1983.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 29 april 2024
kl 19:17:53

29/4 18:00:41 1      Vinnande bud

Carl Berndtsson

Läs mer om Carl Berndtsson